تبلیغات
تحقیق و پروژه های دانشجویی - مقاله تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول

مقاله تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول

نویسنده : نگار موسوی شنبه 9 اردیبهشت 1396 11:10 ق.ظ  •   

مقاله تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول  شامل  23 صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از مقاله های جامع و کامل در مورد تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول  می باشد و دارای منابع معتبر می باشد

تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی؛

        دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۶۱ با کمک ده میلیون ریالی و دعای امام راحل (ره) آنجا که فرمود : « من امیدوارم که این دانشگاهی‌ که به پیشنهاد آقای هاشمی تأسیس گردیده در همه جا توسعه پیدا کند » . پا به عرصه وجود گذاشت. هنگامی‌که ۲۲ سال پیش ، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت خود را آغاز کردند هیچ سرمایه‌ای جز همت بلند ، عزم راسخ و حمایت‌های مردم و مسئولان مناطق نداشتند. اما اینک پس از گذشت بیش از دو دهه از این رنج ها و مرارتها ، در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی بیش از۱۵۰ واحد دانش‌گاهی و ۸۰ مرکز آموزشی در داخل و خارج کشور دارد که در آن‌ها بیش از یک میلیون دانشجو در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترای‌حرفه‌ای و دکترای تخصصی به تحصیل مشغولند.

          دانشگاه آزاد تا کنون بالغ بر یک‌ونیم میلیون نفر فارغ‌التحصیل داشته است که قریب به اتفاق آن‌ها جذب بازار کار شده یا مشغول ادامه تحصیل در دانشگاههای داخل و خارج از کشور هستند .

          اینک بیش از ۳۶۵ کتاب‌خانه‌ی تخصصی و عمومی با میلیون‌ها جلد کتاب و هزاران عنوان نشریه ، افزون بر ۵۷۰ آزمایشگاه تخصصی و عمومی ، بالغ بر ۲۵۰ کارگاه تخصصی و عمومی ، ۱۰ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ، ۲۳ درمانگاه و بیش از ۶۷۰ خوابگاه دانشجویی در اختیار دانشگاه است که این آمار روزانه درحال ازدیاد و توسعه می‌باشد .

          دانشگاه آزاد اسلامی اینک دارای بیش از ۱۶۵ میلیون متر مربع زمین ملکی است و حدود ۵ میلیون متر مربع زیر بنا با کاربری‌های اداری ، آموزشی ،            رفاهی ، خوابگاهی و تربیت بدنی دارد و هیچ فرد و گروهی مالک یک ریال ویا یک وجب از این حجم عظیم اموال نیست ، از این‌رو دانشگاه به معنای واقعی کلمه غیر انتفاعی است .

          همینک بیش از ۳۵ هزار عضو هیئت علمی تمام وقت ، نیمه وقت و حق‌التدریس و افزون بر ۲۴ هزار پرسنل غیر عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اشتغال دارند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

        این دانشگاه در ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۶ با صدور دستور ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر دکتر جاسبی فعالیت خود را آغاز کرد . ابتدا واحد دزفول کار خود را با دو رشته ادبیات فارسی و کشاورزی شروع کرد و طی سالهای گذشته تا کنون توانسته است به عنوان یکی از مهمترین واحدهای دانشگاهی کشور و منطقه ۶ با درجه بسیار بزرگ و از نظر امتیاز واحد دزفول به عنوان واحد برتر منطقه به حساب می‌آید. که در ۸۴ رشته در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی            ارشد با تعداد ۴۵۰ نفر استاد ( حق التدریس ، تمام وقت و نیمه وقت ) ارائه            خدمات نماید .

          این واحد دانشگاهی دارای ۱۵۰ هکتار زمین کشاورزی که ۱۰۰ هکتار در منطقه کرخه و ۵۰ هکتار در چم دولتی می‌باشد . همچنین دارای ۶ مجموعه آموزشی سماء می‌باشد .

تعداد دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه تا کنون در مقاطع کاردانی ۷۵۹۱ نفر ،کارشناسی ۵۲۸۲ نفر ، کارشناسی ارشد ۳۲۱ نفر و کارشناسی ناپیوسته ۳۵۱۶ نفر که مجموعاً ۱۶۷۱۰ نفر می‌باشند.

این واحد با داشتن فضای آموزشی بالغ بر ۲۴۴۱۱ متر مربع و همچنین ۶۸۱۱ متر مربع فضای کارگاهی و آزمایشگاهی در زمینه های فنی و مهندسی کشاورزی ، شیمی ، برق و الکترونیک ، کامپیوتر و . . .  به عنوان قطب فنی و مهندسی منطقه ۶ دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می‌رود.

فعالیتهای پژوهشی واحد دزفول ؛

        واحد دزفول یکی از فعال ترین واحدهای دانشگاهی در زمینه پژوهش می باشد. تا آنجا که برخی از اساتید این واحد در سمینارها و کنفرانس‌های بین المللی مقالاتی ارائه کرده‌اند به طوری که محقق برجسته سال ۲۰۰۴ از اساتید این واحد دانشگاهی است. همچنین فعالیتهای پژوهشی دانشجویان این واحد قابل توجه بوده تا آنجا که دو تن از دانشجویان این واحد در مؤسسه ثبت اختراعات کشور دارای اختراعات متعددی می‌باشند.

          در حال حاضر در واحد دزفول تعداد ۱۰ نشریه دانشجویی و ۹ انجمن علمی و تشکل دانشجویی زیر نظر دفتر فرهنگ اسلامی در حال فعالیت می‌باشند.

امکانات رفاهی ؛

        خوابگاه‌های دانشجویی : واحد دزفول دارای ۱۴ خوابگاه دانشجویی                بوده که قریب ۲۰۶۲ نفر دانشجو را در خود جای داده است که می‌توان                      خوابگاه پسرانه دانشجویی قصر روناش و مجتمع خوابگاهی دانشجویی دخترانه         کوثر را نام برد.

          کتابفروشی – صندوق رفاه دانشجویی – فروشگاه – انتشارات دانشجویی – سلف سرویس – تعاونی مصرف کارکنان – نانوایی – درمانگاه – مسجد – سایت اینترنت – کتابخانه دیجیتال .

تعداد رشته های تحصیلی واحد دزفول

        تعداد رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول قریب به ۸۳ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته ، کارشناسی ارشد و کاردانی پیوسته با گرایشهای فنی مهندسی ، علوم انسانی و پزشکی می‌باشد.

مقدمه

در این عصر تقریباً همه‌ی امور و کارهای جامعه به وسیله سازمانها صورت می‌گیرد . گردش کار سازمانها به فعالیت فردی و همکاری گروهی مردم وابسته است. مردم از طریق سازمانها کارها را مؤثرتر انجام می دهند و چگونگی عملکرد آنها                 کیفیت فعالیت‌های سازمانی ایفا می‌کنند . به دلیل اهمیت این نقش ، امروزه مدیریت به عنوان کار و حرفه‌ای تلقی می‌شود که اشتغال به آن مستلزم پیش آمادگی و  آموزش است.

از این رو ملاحظه می‌شود که هر ساله عده کثیری دانشجو جذب رشته های مختلف مدیریت می شوند و شمار چشمگیری از مدیران شاغل در سازمانهای گوناگون ، به طرق مختلف از جمله آموزشهای ضمن خدمت ، به کسب دانش علمی و نظری مدیریت و آموختن فنون و مهارتهای علمی آن می پردازند.

جامعه امروز جامعه سازمانی است . کودکان در سازمانهایی به نام زایشگاه به دنیا می‌آیند . بیشتر سالهای رشد و پرورش خود را در سازمانهایی به نام مدرسه می‌گذرانند و پس از فراغت از مدرسه ، اغلب انان به نحوی از انحا در سازمانهای دولتی – صنعتی – تجاری یا آموزشی مشغول کار می شوند.


جهت دانلود متن کامل مقاله تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول کلیک نماییدبرچسب ها: مقاله تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول ، دانلود مقاله تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول ، مقاله در مورد تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول ، تحقیق تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول ، تحقیق در مورد تاریخچه دانشگاه آزاد دزفول ،
آخرین ویرایش: شنبه 9 اردیبهشت 1396 11:12 ق.ظ

دوشنبه 16 مرداد 1396 04:07 ب.ظ
If you would like to obtain a great deal
from this piece of writing then you have to apply these
techniques to your won web site.
جمعه 13 مرداد 1396 11:38 ب.ظ
always i used to read smaller articles or reviews that as well clear
their motive, and that is also happening with this post which I am reading
at this place.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر